3. Школски одбор

Principal-message

Школски одбор је орган управљања у школи.Школски одбор има девет чланова:три представника јединице локалне самоуправе,три представника запослених школе, и три представника Савета родитеља. Чланове Школског одбора из реда запослених предлаже Наставничко веће а из реда родитеља савет родитеља ,тајним изјашњавањем.Председника и друге чланове Школског одбора именује и разрешава скупштина јединице локалне самоуправе по предлогу овлашћеног предлагача.

Чланови школског одбора именују се на период од четири године. Поступак за именовање чланова школског одбора покреће се најкасније два месеца пре истека мандата претходно именованим члановима. За члана Школског одбора не може бити предложено лице које би могло да заступа интересе више структура , лице чији су послови, дужност или функција неспојиви са обављањем послова у Школском одбору као и лице које је већ именовано за члана органа управљања друге установе.

Чланови Школског одбора су:

• Из школе: Стеван Максимовић (председник), Дијана Милаковић и Мирјана Вељовић
  • Из локалне самоуправе: Славиша Максимовић, Миодраг Недељковић (Велики Шењ), Драгана Предојевић
  • Из редова родитеља: Небојша Петровић, Јелена Максимовић, Саша Рајичић.