4. Савет родитеља

За чланове Савета родитеља школе бира се по један представник родитеља ученика сваког одељења, односно васпитне групе ако школа остварује предшколски програм.

Савет родитеља своје предлоге, питања и ставове упућује органу уп­рављања, директору и стручним органима установе. Начин избора савета родитеља установе уређује се статутом установе, а рад пословником Савета.

Чланови Савета родитеља:

• I разред – Александар Минић
  • II разред – Горан Радовановић
  • III разред – Маја Ђорђевић
  • IV разред – Сузана Павићевић
  • V разред – Дејан Савић (председник)
  • VI разред – Радослав Михаиловић
  • VII разред – Славица Јевтић (заменик председника)
  • VIII разред – Катарина Аксентијевић
  • I-III разред (Велики Шењ) – Ана Јанићијевић
  • II-IV разред (Велики Шењ) – Петар Младеновић.

Програм рада Савета родитеља

Сарадња са родитељима, Програмски задаци

Ради укључивања родитеља у систематски васпитни рад школе, као и праћење и подстицање развоја њихове деце и усклађивања педагошког деловања породице и наставника школа ће остварити:

1. Међусобно информисање родитеља и наставника о здрављу, психофизичком и социјалном развоју ученика, резултатима учења и понашања ученика, условима живота у породици, школи и друштвеној средини (путем индивидуалних контаката, родитељских састанака и Савета родитеља школе).
  2. Здравствено васпитање (разне теме здравствене заштите и превентивне, менталне хигијене и хигијенских навика, болести зависности и сл.).
  3. Психолошко образовање (психолошке карактеристике детета у основној школи, проблеми учења и рада – путем родитељских састанака).
  4. Педагошко образовање (васпитна улога породице, обавезе ученика, слободно време – родитељких састанака).
  5. Сарадња са родитељима на реализацији неких задатака и делова Програма школе преко одељенских савета родитеља и Савета родитеља школе.
  6. Укључивање родитеља у обезбеђивање услова за успешни рад школе – преко савета родитеља. Руководиоци одељенских већа ће сачинити конкретизоване програме сарадње са родитељима на нивоу разреда.